איך לזהות מוצרי קוסמטיקה איכותיים?

מוצרי קוסמטיקה לפורים

השוק מציע לנו כיום מגוון רחב מאד של מוצרי קוסמטיקה, המכילים חומרי גלם מסוגים שונים ומיוצרים על ידי חברות מובילות בתחומן, חלקן מוכרות יותר וחלקן פחות. פעמים רבות אנו מוצאים עצמנו רוכשים מוצרי קוסמטיקה שלא תמיד עונים לנו על הצורך ולא תמיד מכילים רכיבים איכותיים, שיכולים לעזור לנו.

איך מזהים מוצרי קוסמטיקה איכותית? הנה כמה פרמטרים שכדאי לבחון לפני הרכישה:

מי מציע את המוצר – על כל מוצר קוסמטיקה, ולא משנה באיזה סוג של מוצר מדובר, מצוין של החברה המייצרת אותו. לעיתים מזהים בקלות את שם החברה, שכן מדובר בחברה מוכרת וידועה, ולעיתים לא מזהים אותה. אין זה אומר בהכרח שמדובר במוצר לא איכותי. כדי לבדוק זאת, כדאי לבצע בירור קצר אודות החברה, המייצרת אותו ולבדוק מי היא ומה ניסיונה בתחום הקוסמטיקה. גם חברות קוסמטיקה קטנות ופחות מוכרות מוצעות מבחר של מוצרי קוסמטיקה איכותיים, המתאימים לצרכים שונים. מוטב לא לפסול אותם ולבדוק מי הן החברות.

חומרי גלם העומדים בתקנים הנדרשיםמוצרי קוסמטיקה איכותיים הם כאלה המכילים חומרי גלם איכותיים, חומרי גלם העומדים בכל התקנים הנדרשים ועברו את מבדקי האיכות השונים. מוצרי קוסמטיקה כאלה נושאים גם תו תקן בדרך כלל, הן מבחינת איכות והן מבחינת בטיחות השימוש שבהם. כדאי לבדוק זאת ולבחון האם מצוין העניין על גבי אריזת המוצר.

מוצרי קוסמטיקה לפורים
צילום: קית גלסמן

פירוט מדויק באשר לחומרי הגלם שבמוצר – מוצרי הקוסמטיקה מכילים חומרים שונים. ישנם מוצרי קוסמטיקה טבעית המתבססים על חומרי גלם טבעיים בלבד וישנם כאלה המכילים חומרים כימים שונים שעשויים להזיק לנו. מוצרים המוצעים על ידי חברת קוסמטיקה איכותית הם כאלה הכוללים פירוט מדויק של כל הרכיבים שבהם. ככל שהמוצרים טבעיים יותר, כך הם יהיו איכותיים יותר ועדיפים על פני אלה שמכילים חומרים כימיים מזיקים. במידה ומצוין על גבי אריזת המוצר שמדובר במוצר שהוא 100% טבעי, יש לוודא שהוא אכן איננו מכיל חומרים לא טבעיים.

שירות לקוחות וכתובת שניתן לפנות אליה – במידה ויש תקלה במוצר, בעיה כלשהי או שאלה שרוצים לשאול, חשוב שיהיה שירות לקוחות פעיל וזמין, שניתן לפנות אליו. חברה מקצועית המציעה מוצרים איכותיים היא גם כזו שמעמידה לרשות לקוחותיה מענה בעת הצורך ופתרונות שונים במקרים של תקלה או בעיה. בדרך כלל מצוין על גבי המוצר עצמו אתר האינטרנט של החברה או טלפון של שירות הלקוחות שאפשר לפנות אליו.

מוצר שמציע את הפתרון המתאים – ישנם מוצרי קוסמטיקה איכותית המציעים מענה במקרה של עור פנים שמנוני מאד, ומוצרים אחרים שמתאימים במקרה של שיער חסר ברק ויבש מאד. במידה ואכן מגלים שהמוצר מספק את המענה המתאים ועומד בהבטחותיו, מדובר במוצר איכותי שכדאי לשוב ולהשתמש בו. במידה ולא, זה הזמן לרכוש מוצר חדש טוב ומתאים יותר.

 מחאה שקטה:   ביבי מגילת העצמאות || מחליפי חום לתעשייה | לופט במרכז | השכרת טאבלטים | קמגרה | תיקי ביבי ביבי נתניהו